Etiket:  Karnabahar

Bir Yemek Fenomeni » Etiketler: "Karnabahar"
Karnabahar Yemeği Tarifi

Karnabahar Yemeği Tarifi

Kategori: Ana Yemekler, Sebze Yemekleri Tarih: 16 Aralık 2013 0 Yorum

Hazırlanışı: Karnabaharın yapraklarını temizleyin. Ardından kök kısmını bıçakla kesin. Temizlediğiniz karnabaharları kullanana kadar limonlu suda bekletin. Karnabaharın kokusunu azaltmak için limonlu sudan alıp süzün. 1 dakika kaynar suda haşlayın. Tereyağını tencerede… Devamını Oku »

Kıymalı Karnabahar Tarifi

Kıymalı Karnabahar Tarifi

Kategori: Ana Yemekler, Sebze Yemekleri Tarih: 23 Mayıs 2013 0 Yorum

Hazırlanışı: Soğanları ince ince doğrayın. Genişçe bir tencerede zeytinyağını kızdırın. Soğanları tencereye koyun ve bir süre kavurun. Havuçları yuvarlak yuvarlak doğrayın. Tencereye önce havuçları, sonra kıymayı ekleyin ve… Devamını Oku »

Karnabahar Çorbası Tarifi

Karnabahar Çorbası Tarifi

Kategori: Başlangıçlar, Çorba Tarifleri Tarih: 25 Şubat 2013 0 Yorum

Hazırlanışı: Karnabaharların çiçeklerini ayırıp yıkayın. Karnabahardan 10 çiçek ayırıp, kalanları doğrayın. Tencerede tavuk suyuna tuz ekleyip kaynatın. İçine çiçekleri atarak 10 dakika pişirin. Delikli kepçe ile karnabaharları çıkarıp,… Devamını Oku »

Karnıbahar Çorbası Tarifi

Karnıbahar Çorbası Tarifi

Kategori: Başlangıçlar, Çorba Tarifleri Tarih: 19 Şubat 2013 0 Yorum

Hazırlanışı: Karnabaharı iri parçalara bölün, soğan ve patatesi soyarak iri iri doğrayın. Karnabahar, soğan ve patatesi bir tencereye alarak üzerini 5 parmak geçecek kadar su koyun. Tuzunu ekledikten… Devamını Oku »

Mutfaktaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Mutfaktaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Kategori: Mutfak Sırları ve Püf Noktaları Tarih: 02 Kasım 2012 0 Yorum

Soğan, sarımsak, balık gibi ellere işleyen Kötü kokulardan kurtulmanın pratik yolları. Kadınlara pratik bilgiler, ipuçları… Soğan kokusunu ellerinizden çıkarmak için,evvelden haşladığınız patatesi mutfaktaki işiniz bitince elinize sürerek beş dakika kadar ovabilirsiniz. Kaz, ördek… Devamını Oku »